Spravodajstvo

Záujem o investičné šperky stúpa. V minulom roku ich predaje vzrástli o viac ako tretinu

Jedným z dôvodov rastúcich predajov investičných šperkov je vyššia kúpna sila obyvateľov, ktorí hľadajú možnosti, kam a ako dlhodobo uložiť svoje financie pre ich spoľahlivé a stabilné zhodnotenie. Trendom je uloženie dlhodobo voľných finančných prostriedkov do investičných klenotov. Tie možno dokonca odovzdávať ďalším generáciám.

Investičné šperky s prírodnými farebnými diamantmi sú zárukou výnosu

Investícia do diamantov je skvelou voľbou, ako bezpečne uložiť voľné finančné prostriedky a v priebehu desiatok rokov ich zhodnotiť. Klenoty s diamantmi totiž môžu skvelo doplniť investičné portfólio, napríklad vedľa rizikovejších akcií, podielových fondov, alebo nehnuteľností. 

Indovia budujú najväčšiu diamantovú burzu na svete

V indickom meste Surat začala výstavba nového burzového komplexu, v ktorom sa má uzatvárať veľká časť všetkých svetových obchodov s diamantmi. Jedenásť jedenásťposchodových budov poskytne približne 12 000 kancelárií pre viac ako 4 400 obchodujúcich subjektov. Stavebné práce na 613 tisícoch metroch štvorcových majú byť ukončené v roku 2020.

Diamantové šperky zabezpečia aj ďalšie generácie. Ich hodnotu ale laik nepozná

Existuje viacero spôsobov, ako do budúcnosti finančne zabezpečiť seba alebo svojich potomkov. Od rizikovejších investícií do akcií, po bezpečnejšie, avšak s nízkym zhodnotením, ako sú napríklad sporiace účty. Preto sa čoraz väčšej obľube tešia šperky s kvalitnými diamantmi, ktorých hodnota dlhodobo rastie.

Ťaží sa menej, ako sa stihne predávať. Dopyt aj ceny diamantov porastú

Ruská spoločnosť Alrosa a jej konkurent De Beers minulý rok predali celkovo 76,3 milióna karátov (15,3 tony) diamantov. Vyťažili ale len 73,1 milióna karátov (14,6 tony). Vďaka silnému dopytu museli uvedené dve ťažobné spoločnosti siahnuť hlbšie do svojich zásob. Ich produkcia zabezpečuje polovicu všetkých novo vyťažených diamantov dodávaných na svetové trhy. Antverpy v roku 2017 zobchodovali o 15,8% viac diamantov ako v roku 2016.

Ovplyvní obchodná vojna aj komoditné trhy?

Komodity KomentárAk sa USA a Číne nepodarí dosiahnuť kompromis, globálna obchodná vojna by mohla predstavovať veľký problém. Takýto vývoj by ešte viac skomplikoval rast a následný dopyt po rôznych komoditách od energií až po kovy, avšak potenciálne by to mohlo pomôcť vzácnym kovom.

Ceny ropy rastú. No čo bude ďalej?

Komodity KomentárAmerický prezident Donald Trump včera odstúpil od jadrovej dohody s Iránom. Tá bola uzavretá jeho predchodcom Barackom Obamom ešte v roku 2015. Očakáva sa, že zásoby ropy by mali z tohto dôvodu v treťom štvrťroku klesnúť o 200 tisíc až 700 tisíc barelov denne.

Zasadnutie OPEC bolo sklamaním, obmedzenie ťažby nepomohlo, cena ropy zostáva pod 50 USD

Minulotýždňové dlhoočakávané zasadnutie OPECu bolo jednoznačným sklamaním. A to aj napriek tomu, že jednotlivé krajiny organizácie sa spolu s krajinami, ktoré v OPECu nie sú, dohodli na predĺžení súčasnej zníženej produkcie o deväť mesiacov. Keďže očakávania boli vyššie, trhy zareagovali výpredajom pozícií. A ten pokračuje aj tento týždeň.

Blížiace sa zasadnutie OPEC je kľúčovým faktorom súčasných komoditných trhov

Komodity KomentárPolitická neistota okolo amerického prezidenta Donalda Trumpa a okolo jeho schopnosti presadiť plánované stimuly, ovplyvňuje finančné trhy. Ďalším zo škandálov, ktoré poznačili aktuálny prezidentský úrad, je prepustenie šéfa FBI a následné vymenovanie zvláštnej komisie, ktorej úlohou je vyšetriť prípadné prepojenie medzi prezidentskou

Štúdia fondu Quant: najmenej rizikovou komoditou sú diamanty a šperky

Alojz RyšavýRok 2016 bol rokom komodít. Za 12 mesiacov sa zhodnotili v priemere o 16,3%, pričom najvýnosnejšie boli plyn a ropa. Najstabilnejšou investíciou zas boli neopracované diamanty a diamantové šperky. Objavom roka je lítium, ktorého hodnota vzrástla o 24,8%.

Kurzový lístok ECB

Britská libra 0.7267 19.55 %
Získajte najvýhodnejší kurz >>

Škola investora

urokovy-diferencialPri obchodovaní na forexovom trhu prichádza k nákupom a predajom jednej meny za inú, pričom každej z týchto mien prislúcha zväčša iná úroková...
clenenie-dlhopisovDlhopisy môžeme členiť z viacerých hľadísk. Medzi najznámejšie patrí delenie podľa doby splatnosti a podľa emitenta. V článku spoznáte štátne,...
zlato-nielen-vzacne-vynosneJednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým...