Spravodajstvo

Poistenie auta pre rok 2013

hotpoistenieKaždý motorista sa ku koncu roku pripravuje na poistenie svojho štvorkolesového prípadne dvojkolesového dopravného prostriedku. Poisťovne sa predbiehajú v rôznych doplnkoch a asistenčných službách tak aby zaujali čo najväčšie množstvo vodičov aby sa stali ich klientmi. Či Vás už zaujímajú rôzne podporné a asistenčné služby alebo nie, tak určite pre každého je dôležitá finálna cena povinného zmluvného poistenia.

V biznise sa oplatí byť smart

ucet+uverKaždý podnikateľ vie, že základom úspešného biznisu je dobrý nápad a starostlivo vybraní obchodní partneri. Netýka sa to iba dodávateľov alebo klientov, ale určite aj výberu banky, ktorej zveríte správu vašich podnikateľských financií.

Majetok sporiteľov v 2. pilieri presahuje 3,94 mld. eur

Majetok sporiteľov v 2. pilieri presahuje 3,94 mld. eurDôchodkové správcovské spoločnosti (DSS) spravovali k 15. aprílu tohto roka vo svojich fondoch majetok sporiteľov v celkovej hodnote vyše 3,94 mld. eur. Čistá hodnota majetku sporiteľov v druhom dôchodkovom pilieri sa medzitýždenne zvýšila takmer o 1,2 mil. eur. V rastových fondoch evidovali penzijné spoločnosti k minulému piatku takmer 2,58 mld. eur. Vo vyvážených fondoch bolo vyše 1,18 mld.

Čína uznáva, že jej devízové rezervy sú priveľké

Čína uznáva, že jej devízové rezervy sú priveľkéRozsah devízových rezerv Číny, ktoré sú najväčšie na svete, je už prehnaný a vláda musí diverzifikovať investície s využitím rezerv. Uviedol to guvernér čínskej centrálnej banky Zhou Xiaochuan, ktorého v utorok citoval šanghajský denník Shanghai Securities News. "Devízové rezervy sú už väčšie, ako je rozumná potreba našej krajiny. Ich príliš veľké nahromadenie spôsobuje to, že na trhoch je príliš veľa likvidity,"

Úvery na bývanie s úrokovou sadzbou zníženou až o 1 % ročne

Úvery na bývanie s úrokovou sadzbou zníženou až o 1 % ročne Foto: navada.netBRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) - Dexia banka ponúka od 15. apríla úvery na bývanie s úrokovou sadzbou zníženou až o 1 percento ročne. Okrem toho klienti získajú 50-percentnú zľavu z poplatku za poskytnutie úveru. „Čoraz viac ľudí si plánuje pomocou hypoúveru zabezpečiť bývanie. Aj napriek zvýšeniu základnej sadzby Európskej centrálnej banky sú podmienky pre záujemcov o úver na bývanie priaznivé“, uviedla Andrea Chadimová, vedúca oddelenia riadenia produktov a cenotvorby.

Maďarsko úrokové sadzby nezmenilo

Maďarsko úrokové sadzby nezmenilo Foto: banky.skBUDAPEŠŤ 18. apríla (SITA, Reuters) - Maďarská centrálna banka v pondelok v súlade s očakávaniami rozhodla, že svoju kľúčovú úrokovú sadzbu ponecháva na nezmenenej úrovni. Úroky nezmenila ani na predchádzajúcich dvoch zasadaniach. Všetci analytici, ktorých vo svojom prieskume v priebehu 11. až 13. apríla oslovila agentúra Reuters, predpokladali, že centrálna banka ponechá úroky nezmenené.

Bankám vlani rástol zisk najmä vďaka domácnostiam

Bankám vlani rástol zisk najmä vďaka domácnostiamUplynulý rok znamenal pre slovenský finančný sektor oživenie, rast ziskovosti a zlepšovanie celkovej finančnej pozície. Vyplýva to z analýzy finančného sektora z dielne Národnej banky Slovenska. Tá však zároveň upozorňuje aj na viacero rizík, ktorému musí finančný sektor na Slovensku čeliť. Pri bankovom sektore, ktorý ťažil z nízkych úrokových sadzieb, môže byť v ďalšou období rizikom práve ich opätovné zvyšovanie, čím stúpa kreditné riziko.

ECB bude situáciu dôkladne posudzovať, hovorí Makúch

ECB bude situáciu dôkladne posudzovať, hovorí MakúchEurópska centrálna banka (ECB) bude veľmi starostlivo a pozorne sledovať vývoj, kým urobí akékoľvek rozhodnutie v oblasti menovej politiky, povedal pre agentúru Market News International Jozef Makúch, guvernér Národnej banky Slovenska (NBS) a člen Rady guvernérov ECB. "Budeme situáciu pozorovať, bude veľmi dôkladní, budeme veľmi obozretní, potom budeme reagovať," povedal Makúch počas víkendového zasadania Medzinárodného menového fondu (MMF) a Svetovej banky.

Axa banka chce loviť klientov nielen medzi mladými ľuďmi

Axa banka chce loviť klientov nielen medzi mladými ľuďmi Jef Van In, výkonný riaditeľ Axa Bank EuropeBRATISLAVA 18. apríla (WBN/PR) - Jef Van In, výkonný riaditeľ Axa Bank Europe, verí, že nový sporiaci účet Axa banky je dobrým mixom bežného a termínovaného účtu. V rozhovore pre Banky.sk prezradil, že nečaká, že teraz všetci Slováci zatvoria svoje účty a prídu do ich banky, ale niekoľkých môže ich produkt zaujať.

Moody's znížila ratingy írskych bánk

Moody's znížila ratingy írskych bánkMedzinárodná ratingová agentúra Moody's znížila ratingy niekoľkých írskych bánk. Ide o následný krok po tom, ako minulý týždeň znížila rating záväzkov írskej vlády o dva stupne z úrovne Baa1 na stupeň Baa3 a pridelila mu negatívny výhľad. Moody's v pondelok o dva stupne znížila dlhodobé depozitné ratingy pre Allied Irish Banks, Bank of Ireland , EBS Building Society a Irish Life &

Kurzový lístok ECB

Britská libra 0.8837 2.17 %
Získajte najvýhodnejší kurz >>

Škola investora

dobra-sprava-na-to-aby-ste-zarobili-nepotrebujete-byt-ekonomicky-geniusRok 2012 sa nakoniec ukázal v úplne inom svetle, než si väčšina z nás myslela. Ja osobne som mal na jeho začiatku dosť negatívny postoj, najmä...
preco-su-korporatne-dlhopisy-tak-oblubeneInvestori v tomto období s pretrvávajúcou nízkou návratnosťou investícií potrebujú starostlivo prehľadať finančné trhy, aby našli na...
ako-podat-prvy-pokyn Pokyny sa v minulosti zadávali najmä osobne, prípadne cez telefón. Dnes sa pre svojú rýchlosť používa najmä internet. Ako ale zadať prvý pokyn?...