Spravodajstvo

Sme uprostred revolúcie – investori menia podielové fondy za ETF

Objem majetku spravovaného takzvanými burzovo obchodovanými fondami (exchange traded funds - ETF) v posledných rokoch prudko rastie. Podľa údajov londýnskej spoločnosti ETFGI už celosvetovo dosahuje takmer 3,5 bilióna amerických dolárov.

Pohľad do vnútra multi-assetu

batemanMyslím, že oznámenie Fed-u bude kľúčové pre výhľad a otázkou je, či Fed prestrelí – buď prílišným sprísnením politiky alebo nedostatočne rýchlym zvyšovaním sadzieb. Existuje tu nebezpečenstvo, že Fed sa zasekne medzi tým, čo je správne pre ekonomiku a tým, čo je správne pre trhy, teda ustúpi tlaku, aby uspokojil trhy.

Výhľad príjmov z aktív zmiešaných fondov

Výhľad na globálnu ekonomiku do konca roku 2015 zostáva v zásade pozitívny, aj napriek obavám ohľadom Číny. Rast rozvinutých trhov by mal byť pevný, pričom ďalšie klesanie cien komodít bude v prospech spotrebiteľov v ekonomikách. Najmä rast v USA by mal mať podporu silného sektora bývania a zlepšujúcej sa výroby a spotreby.

Stručně a jasně o ETF

boucekNázov Exchange-traded funds môžme preložiť ako burzovne obchodované fondy. Predstavujú relatívne mladý investičný nástroj. Ich história sa začala písať v roku 1992, kedy komisia pre cenné papiere (SEC Securities Exchange Commision) schválila ponuku burzovne obchodovaných fondov.

Objem zlata v ETF raketovo rastie v strachu z inflácie

Objem zlata investovaného cez ETF a iné ETP silne rastie,  tak ako nákupné ceny nasledujú stimuly centrálnych bánk: ECB, FED a BOJ z minulého týždňa a zohľadňujú ďalší očakávaný vrchol budúcej inflácie.

ETF: Investoři chtějí více informací

ETF informáciePřekážkou k využití investičních produktů jsou vedle obav z možné ztráty i nedostatečná informovanost. Snahou tvůrců nových produktů i jejich „distributorů“ je oslovit nabídkou co nejširší okruh zájemců. Ani v USA, kde mají burzovně obchodované fondy téměř dvacetiletou historii, neznají tyto produkty všichni investoři.

Nový fond zaměřený na české akcie

I když se na webu ETFs.cz věnujeme především burzovně obchodovaným fondům, dnes si představíme klasický podílový fond, ovšem pasivně řízený, zaměřený na akcie obchodované v Praze. Tento fond je vhodným doplňkem portfolia investorů, kteří chtějí jedním produktem co nejpřesněji kopírovat vývoj indexu pražské burzy.

První aktivně řízené dluhopisové ETFko v Evropě

Jedním z hlavních znaků burzovně obchodovaných fondů je pasivní správa. Najde se však i hrstka fondů, které jsou řízeny aktivně. Frankfurtská burza doposud nabízela dva aktivně spravované fondy sledující index Euro Stoxx 50. Evropskou novinkou je aktivně řízené dluhopisové ETFko, které nesleduje žádný index.

Kurzový lístok ECB

Britská libra 0.7267 19.55 %
Získajte najvýhodnejší kurz >>

Škola investora

urokovy-diferencialPri obchodovaní na forexovom trhu prichádza k nákupom a predajom jednej meny za inú, pričom každej z týchto mien prislúcha zväčša iná úroková...
clenenie-dlhopisovDlhopisy môžeme členiť z viacerých hľadísk. Medzi najznámejšie patrí delenie podľa doby splatnosti a podľa emitenta. V článku spoznáte štátne,...
zlato-nielen-vzacne-vynosneJednou z mála investícií, ktorá sa vzhľadom na súčasnú situáciu na finančných a komoditných trhoch vyplatila bola investícia do zlata. Kým...